Browse By

Darabont domaga się 280 milionów dolarów od twórców „The Walking Dead”

Nominowany do trzech Oscarów Frank Darabont, współtwórca i były producent wykonawczy serialu „The Walking Dead”, domaga się od stacji AMC odszkodowania za to, że przy drugim sezonie zrezygnowano z jego usług. Na otarcie łez życzy sobie, bagatela, 280 milionów dolarów.

Sprawa ciągnie się już od 2011 roku, kiedy to szefowie stacji AMC podjęli decyzję o zwolnieniu Darabonta z prac przy serialu. Twórca twierdzi, że zrobili to wbrew prawu pozbawiając go należnych mu udziałów w zyskach. Darabont zamierza domagać aż 280 milionów dolarów odszkodowania! Stacja AMC w wydanym przez siebie oświadczeniu zaznaczyła, że oczekiwania artysty nie mają żadnych podstaw w rzeczywistości.

W sądzie zostały już złożone stosowne dokumenty pozwalające na rozpoczęcie prac mających doprowadzić do rozpoczęcia procesu. Jeśli strony nie pójdą na ugodę, to „Żywe trupy” zagoszczą na wokandzie w 2018 roku.

Serial „The Waking Dead” to jeden z największych sukcesów w historii telewizji. Adaptacja komiksowej serii Roberta Kirkmana, Tony’ego Moore’a i Charliego Adlarda gromadzi przed telewizorami w USA po kilkanaście milionów widzów, a jej popularność nie maleje. Produkcja doczekała się również serii towarzyszącej zatytułowanej „Fear the Walking Dead”.

Frank Darabont jest reżyserem, producentem i scenarzystą. Trzykrotnie nominowany do Nagrody Akademii ma na swoim koncie jedne z najlepszych i najgłośniejszych filmowych adaptacji twórczości Stephena Kinga „Skazanych na Shawshank” oraz „Zieloną milę”.

Źródło: The Hollywood Reporter

Zdjęcie: AMC

.

%d bloggers like this: