Browse By

Czarny Młot i Liga Sprawiedliwości w jednym komiksie

Przed nami premiera prawdziwie wyjątkowego komiksowego crossoveru. Latem w kadrach komiksowej miniserii spotkają się bohaterowie „Czarnego Młota” i członkowie Ligi Sprawiedliwości.

Za scenariusz pięciozeszytowej historii zatytułowanej „Black Hammer/Justice League: Hammer of Justice” odpowiada Jeff Lemire, rysunki będą dziełem Michaela Walsha.

Szczegóły na temat fabuły trzymane są przez twórców w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że akcja komiksu rozpocznie się wraz z pojawieniem się tajemniczego mężczyzny, który w tym samym czasie przybywa na farmę Czarnego Młota i do Metropolis. Krótko po tym wydarzeniu oba światy zostają połączone, a na superbohaterów atak przypuszcza Starro – złoczyńca, który wcześniej kilkakrotnie ścierał się z Ligą.

W obsadzie komiksu obok bohaterów „Czarnego Młota” pojawią się najwięksi superbohaterowie uniwersum DC Comics: Superman, Batman i Wonder Woman.

Choć świat „Czarnego Młota” cały czas się rozrasta, Jeff Lemire zapewnia fanów, że jego celem nie jest zamienienie go w niekończący się ciąg serii i miniserii. – Przyjemność z pracy nad „Czarnym Młotem” jak i również z jego czytania bierze się z tego, że jest to historia oparta na bohaterach oraz ograniczona to kilku mniej lub bardziej powiązanych ze sobą części. Nie chcę tego zmieniać. Tym razem okazja była zbyt wielka, by z niej nie skorzystać. Dzięki Lidze Sprawiedliwości mogę z „Czarnym Młotem” dotrzeć do zupełnie nowych czytelników – tłumaczy Jeff Lemire.

Pierwszy zeszyt „Black Hammer/Justice League: Hammer of Justice” ukaże się z kilkoma wariantami okładki, których autorami są Michael Walsh, Andrea Sorrentino, Yanick Paquette, Yuko Shimizu oraz sam Jeff Lemire. Za kolorystykę komiksu odpowiedzialny jest niezrównany Dave Stewart. Premiera pierwszego odcinka 10 lipca.

Źródło: IGN