Browse By

Craig Thompson rusza z nową serią

W lipcu przyszłego roku ukaże się pierwszy zeszyt nowej serii komiksowej Craiga Thompsona zatytułowanej „Ginseng Roots”. Kolejne odcinki cyklu ukazywać się będą co dwa miesiące.

„Ginseng Roots” zapowiadany jest jako komiksowe połączenie opowieści autobiograficznej i eseju opowiadające o dorastaniu Thompsona na amerykańskiej prowincji w stanie Wisconsin.

Przez 10 lat naszego dzieciństwa ja i mój brat Phil mieszkaliśmy na farmie w Wisconsin. Uprawa żeń szenia, rośliny, której sprzedaż do Chin była dobrym źródłem zarobku, umożliwiała nam kupowanie komiksów, w których wspólnie szukaliśmy ucieczki od szarej codzienności. Po części wspomnienia, po części travelog, po części esej, a wszystko to w formie komiksu, „Gingseng Roots” opowie o klasowych podziałach rolnictwie, holistycznej medycynie, 300-letnie tradycji handlu pomiędzy Chinami i Północną Ameryką, dziecięcej pracy oraz braterskiej miłości – mówi o swoim nowym komiksie Craig Thompson.

„Gingseng Roots” ukaże się nakładem niewielkiego wydawnictwa Uncivilized Books. Będzie to pierwsza komiksowa seria Craiga Thompsona, który na swoim koncie ma tylko powieści graficzne, z których najgłośniejsze to „Blankets. Pod śnieżą kołderką” i „Habibi”. Craig Thompson jest również laureatem czterech Nagród Harveya, trzech Nagród Eisnera i dwóch nagród Ignatz Award.

.

Źródło: The Hollywood Reporter