Browse By

Conan, Hitman i Mister Miracle od Egmontu

„Conan the Barbarian”, „Hitman” i „Mister Miracle” to komiksy, które zostaną wydane przez Egmont w przyszłym roku.

Podczas Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi Tomasz Kołodziejczak zdradził komiksowe plany Egmontu na najbliżśze miesiące oraz rok przyszły. Wydawnictwo w tym roku wyda około 270 komiksów i podobną liczbę planuje na rok kolejny. Będzie w czym wybierać.

Jeszcze w tym roku na rynek powróci „Trzeci testament”, seria napisana przez Xaviera Dorisona, której cztery pierwsze tomy Egmont wydał w latach 2002-2003. Niebawem ukaże się zbiorcze wydanie drugiej serii cyklu zatytułowanej „Juliusz”. Na przyszły rok planowane jest wznowienie cyklu pierwszego.

Jeszcze raz powrócą Jonka, Jonek i Kleks. „Odwiedziny smoka” to już ostatni tom zbierający niepublikowane wcześniej komiksy Szarloty Paweł. Więcej, z oczywistych względów, nie będzie. Premiera w tym roku.

Z dużym entuzjazmem przyjęto zapowiedź wprowadzenia na polski rynek przez Egmont komiksowej wersji marki Power Rangers. Jeszcze w tym roku ukaże się liczące blisko pięćset stron zbiorcze wydanie albumu „Might Morphin Power Rangers: Year One. Deluxe Edition”. Polska edycja, choć bazująca na edycji deluxe, będzie jednak w mniejszym formacie.

Potwierdzono również publikację „Bloodborne”, komiksowej serii inspirowanej popularną grą wideo, a rysowanej przez Piotra Kowalskiego. Planowane są, na razie, dwa integrale zbierające cztery miniserie. Dodatkowo, Tomasz Kołodziejczak zdradził, że chce wydać wszystkie komiksy Piotra Kowalskiego, a sam autor – który nie kryje się ze swoją niechęcią do publicznych wystąpień – będzie gościem przyszłorocznej Komiksowej Warszawy. Komiks Piotra Kowalskiego znajdzie się również w dwutomowej zbiorczej edycji cyklu „30 dni nocy”. Piotr Kowalski jest współautorem komiksowego remake’u pierwszej historii z tego świata stworzonej pierwotnie w 2002 roku przez Steve’a Nilesa i Bena Templesmitha.

W przyszłorocznej ofercie Egmontu nie zabraknie, oczywiście, komiksów frankofońskich. Obok nowych serii i one-shotów takich jak „Dorwać Ramireza”, „Green Class” czy „Negalyod” będzie również klasyka. Tę ostatnią reprezentować ma dwutomowe, kompletne wydanie serii „Jim Cutlass”, kolejnego komiksowego westernu Jean-Michela Charliera i Moebiusa, autorów słynnego „Blueberry’ego”.

Kontynuacji doczeka się również „Skarga Utraconych Ziem”, cykl zapoczątkowanego jeszcze w latach 90. przez Jeana Dufaux i Grzegorza Rosińskiego.

W przyszłym roku Egmont planuje wydać również komiksowe adaptacje kryminalnych powieści Agathy Christie. Na rynku zadebiutują odrębne cykle poświęcone przygodom najpopularniejszych bohaterów stworzonych przez pisarkę: Herkulesowi Poirot i Pannie Marple.

Powodów do narzekania nie będą mieli fani Toma Kinga. Nakładem Egmontu ukażą się jego najsłynniejsze komiksy: uhonorowany w tym roku trzema Nagrodami Eisnera „Mister Miracle” oraz zbiorcze wydania miniserii „The Omega Men” i „Heroes in Crisis”. Z oferty DC Comics zapowiedziano również polskie wydania „The Multiversity” – cyklu powiązanych ze sobą one-shotów Granta Morrisona (zbiorcze wydanie 9 zeszytów), „Hitmana” Gartha Ennisa i Johna McCrea’i, serii „Birds of Prey” i „Green Lantern” ze scenariuszami Morrisona oraz historii „Batman vs. Deathstroke” ze scenariuszem Christophera Priesta.

Egmont będzie kontynuował wydawanie komiksów z imprintu DC Black Label. W przyszłym roku ukażą się zbiorcze wydania miniserii „Superman. Year One” Franka Millera i Johna Romity Jr., „Batman Who Laughs” Scotta Snydera i Jocka oraz, o ile nie będzie żadnych opóźnień, „Doomsday Clock” Geoffa Johnsa i Gary’ego Franka.

Mnie osobiście najbardziej ucieszyła zapowiedź publikacji „Śpiocha”, pierwszej wspólnej serii Eda Brubakera i Seana Phillipsa (tytuł oryginalny to „Sleeper”). Komiks opowiada historię Holdena Cartera agenta, który przenika do organizacji terrorystycznej, a później – kiedy jego przełożony zapada w śpiączkę – zostaje pozbawiony możliwości powrotu do normalnego życia. W serii, której akcja rozgrywa się w uniwersum Wildstorm, nie brakuje supermocy, nieoczekiwanych zwrotów akcji i krwistych bohaterów.

Na przyszły rok Egmont zaplanował również publikację solidnej serii „DMZ” Briana Wooda i Riccardo Burchielliego rozgrywającej się w zniszczonym wojną domową Nowym Jorku oraz „Hellblazera” ze scenariuszami Gartha Ennisa.

Tomasz Kołodziejczak potwierdził ostatecznie wydanie nowych komiksowych przygód Conana. W przyszłym roku ukażą się pierwszy tom zbiorczego wydania serii „Conan the Barbarian” Jasona Aarona i Mahmuda Asrara oraz pierwszej miniserii z cyklu „Age of Conan” poświęconej postaci Belit a rysowanej przez Katarzynę Niemczyk. Najprawdopodobniej w drugiej połowie roku do tej listy dołączy pierwszy tom zbiorczego wydania serii „Savage Sword of Conan”.

Dobra wiadomość dla fanów Usagiego Yojimbo. Egmont zakończył rozmowy z wydawnictwem Fantagraphics i wreszcie przedstawi komiksy o króliku pierwotnie opublikowane przez tę firmę.

Co do miękkookładkowych tytułów z Marvela, w przyszłym roku na księgarnianych półkach możemy spodziewać się „Niegodnego Thora” Jasona Aarona i Oliviera Coipela, „Steve’a Rogersa. Kapitana Ameryki” Nicka Spencera, „Avengers. Earth Mightiest Heroes” Joego Caseya i Scotta Kolinsa, „Astonishing X-Men” Charlesa Soule’a i Jima Cheunga, „Black Widow” Marka Waida i Chrisa Samnee oraz „Moon Knight” Jeffa Lemire’a i Giuseppe Camuncoliego.

W cyklu Marvel Klasyka ukażą się natomiast „Wojna królów. Preludium” Davida Hine’a, „Śmierć Kapitana Ameryki” Eda Brubakera, „Krucjata nieskończoności” Jima Starlina i Rona Lima (kontynuacja „Rękawicy nieskończoności” i „Wojny nieskończoności”) oraz wznowienie „Silver Surfera. Przypowieści”, komiksu autorstwa Stana Lee i Jeana „Moebiusa” Girauda, który w tym roku obchodzi swoje trzydzieste urodziny.

Jak tam Wasze portfele? W formie? 🙂