Browse By

„Captain Marvel” ma już reżyserów

Anna Boden i Ryan Fleck, autorzy znakomitego “Szkolnego chwytu” i współtwórcy popularnych seriali „The Affair” i Billions” wyreżyserują film „Captain Marvel”. W roli tytułowej wystąpi Brie Larson, zdobywczyni Oscara za rolę w głośnym dramacie „Pokój”.

O tym, że „Captain Marvel” powstanie wiadomo już od dawna. Szefowie studia jednak bardzo długo poszukiwali odpowiednich kandydatów na stanowisko reżysera.

Nad scenariuszem filmu pracują już Nicole Perlman, współautorka fabuły „Strażników Galaktyki” oraz nominowana do Oscara Meg LeFauve, współautorka fabuł głośnych animacji studia Pixar „W głowie się nie mieści” oraz „Dobry dinozaur”.

„Captain Marvel” zapowiadany jest jako opowieść o Carol Danvers, amerykańskiej pilotce, której DNA zostaje w wyniku wypadku połączone z kodem genetycznym kosmity obdarzając kobietę supermocami. Film wejdzie na ekrany w 2019 roku.

Carol Danvers, powołana do życia w 1968 roku przez scenarzystę Roya Thomasa i rysownika Gene’a Colana, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci kobiecych w uniwersum Marvela. Danvers była pierwszym wcieleniem Ms. Marvel, a w swojej superbohaterskiej karierze współpracowała z drużynami Avengers oraz X-Men.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: