Browse By

Brubaker scenarzystą „Maniakalnego gliny”

„Maniakalny glina”, kultowy choć nie najlepszy horror z 1988 roku, doczeka się nowej wersji. Scenariusz remake’u napisali wspólnie Ed Brubaker i Nicolas Winding Refn, autor głośnego „Drive” i udanej trylogii „Pusher”.

Nowa wersja „Maniakalnego gliny” będzie rozgrywającą się współcześnie opowieścią o policjantce z Los Angeles prowadzącej śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw dokonywanych przez jej kolegów.

Film, do którego zdjęcia rozpoczną się już latem w Los Angeles, wyreżyseruje John Hyams, współtwórca serialu „Z Nation” oraz autor filmów „Uniwersalny żołnierz 3: reaktywacja” i „Uniwersalny żołnierz 4: Dzień sądu”.

Nowa wersja „Maniakalnego gliny” nie ma być klasycznym horrorem, ale realistycznym dreszczowcem akcji.

Oryginalny film Williama Lustiga z 1988 roku był historią o policjantach usiłujących powstrzymać seryjnego mordercę grasującego na ulicach Nowego Jorku, którym okazuje się ich powstały z grobu kolega z pracy. Mimo, iż obraz nie odniósł ani sukcesu artystycznego ani finansowego dziś cieszy się statusem produkcji kultowej i doczekał się dwóch kontynuacji: „Maniakalny glina 2” (1990) oraz „Maniakalny glina 3” (1993).

Remake „Maniakalnego gliny” to już drugi wspólny projekt Eda Brubakera i Nicolasa Windinga Refna. Brubaker, sześciokrotny laureat nagrody Eisnera i współtwórca głośnych serii „Fatale” oraz „Gotham Central”, jest również współscenarzystą przygotowywanego przez Duńczyka serialu „Too Old to Die Young”. Projekt realizowany na zamówienie serwisu Amazon Video Prime ma być mroczną opowieścią o przestępczym światku Los Angeles. Serial wyreżyseruje i wyprodukuje Nicolas Winding Refn.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: