Ed Brubaker i Sean Phillips nie zwalniają tempa. Za kilka tygodni ukaże się ich nowy komiks zatytułowany „Night Fever”, a twórcy zapowiedzieli już na grudzień kolejną powieść graficzną pt. „Where the Body Was”.

To historia, która kosztowała mnie wiele lat poszukiwań idealnego sposobu na jej opowiedzenie – mówi scenarzysta Ed Brubaker. – Inspirowana wieloma rzeczami, które wydarzyły się w czasach kiedy byłem nastolatkiem i mieszkałem w Południowej Kalifornii – od drobnych przestępstw, po planowanie morderstwa. Ten komiks to prawdziwy przegląd kryminalnych występków, a jego akcja rozgrywa się w jednej, niewielkiej dzielnicy – dodaje Brubaker.

Pensjonat pełen ćpunów. Odrzucona żona. Młoda dziewczyna przekonana, że jest superbohaterką. Gliniarz chcący, aby wszyscy zostawili go w spokoju. I prywatny detektyw szukający nastolatki na gigancie. Te wszystkie historie spotykają i splatają się podczas jednego, morderczego lata, kiedy rozgrywa się akcja komiksu „Where the Body Was”. To opowieść o miłości i morderstwie na przedmieściach przedstawiona z wielu różnych punktów widzenia. Każdy sąsiad ma swoją wersję tej historii. Która jednak jest prawdziwa?

Tak o komiksie pisze wydawca. I przyznam, że jestem tym opisem bardziej niż zaintrygowany. Premiera 6 grudnia. Wydaje, oczywiście, Image Comics.

Leave a Reply