Ed Brubaker i Sean Phillips wracają do swojej najsłynniejszej i najlepszej serii „Criminal”. Cykl powróci już w styczniu przyszłego roku nakładem Image Comics.

„Criminal” to seria, dzięki której Sean i ja zbudowaliśmy renomę naszego twórczego duetu – mówi Ed Brubaker. – Kiedy pracowaliśmy nad powieścią graficzną „My Heroes Have Always Been Junkies”, której akcja rozgrywa się w świecie „Criminal”, wspólnie doszliśmy do wniosku, że to idealny moment, by ponownie wrócić do tworzenia tej serii w cyklu miesięcznym. Tym razem jednak chcemy to zrobić nieco inaczej. Oprócz dłuższych, podzielonych na odcinki historii, planujemy przedstawić czytelnikom również krótkie, 1-2 zeszytowe opowiadania. Uwielbiam swobodę jaką daje mi „Criminal”. Świat, który stworzyliśmy może stać się miejsce praktycznie każdej opowieści kryminalnej skupionej na bohaterach, zarówno tych znanych jak i nowych – dodaje scenarzysta.

Pierwszy, podwójny zeszyt nowej odsłony „Criminal” zadebiutuje 9 stycznia przyszłego roku. Jej bohaterem będzie znany już fanom cyklu Teeg Lawless, którego niefrasobliwość jego nastoletniego syna wpędza w poważne kłopoty.

Ed Brubaker i Sean Phillips tworzą jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych obecnie duetów komiksowych. Spotkali się pod koniec lat 90. podczas pracy nad 4-częściową mini serią „Scene of the Crime”, która w 2000 roku zdobyła nominację do nagrody Eisnera. Ich współpraca okazała się na tyle udana, że w kolejnych latach stworzyli wspólnie jeszcze serie „Sleeper”, uhonorowane dwoma nagrodami Eisnera „Criminal”, przewrotne „Incognito”, „Fatale” oraz entuzjastycznie przyjęty przez recenzentów cykl „Zaćmienie”, którego akcja rozgrywa się w Hollywood pod koniec lat 40. Niedawno zakończyli prace nad 20-odcinkowym bestsellerowym „Zabij albo zgiń”, a kilka dni temu ukazał się ich pierwsza wspólna powieść graficzna „My Heroes Have Always Been Junkies”.

.

Źródło: previewsworld.com

Leave a Reply