Brubaker i Phillips pracują nad powieścią graficzną

Scenarzysta Ed Brubaker i rysownik Sean Phillips, autorzy „Fatale”, „Criminal” czy „Zabij albo zgiń”, pracują nad powieścią graficzną.

Komiks zatytułowany „My Heroes Have Always Been Junkies” zapowiadany jest jako wciągająca opowieść o dojrzewaniu w świecie wypełnionym narkotykami i ciemnością. Główną bohaterką albumu będzie młoda kobieta o imieniu Ellie, która po latach narkotykowego nałogu trafia do kliniki odwykowej. Miejsce, gdzie miałaby powrócić do zdrowia okazuje się być jednak czymś zupełnie innym, a Ellie wkrótce odkrywa, że narkotyki i morderstwo idą ze sobą w parze.

72-stronicowa powieść graficzna ma trafić do sprzedaży w październiku tego roku nakładem Image Comics. Będzie to pierwsza powieść graficzna w dorobku duetu Brubaker-Phillips.

Ed Brubaker i Sean Phillips tworzą jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych obecnie duetów komiksowych. Spotkali się pod koniec lat 90. podczas pracy nad 4-częściową mini serią „Scene of the Crime”, która w 2000 roku zdobyła nominację do nagrody Eisnera. Ich współpraca okazała się na tyle udana, że w kolejnych latach stworzyli wspólnie jeszcze serie „Sleeper”, uhonorowane dwoma nagrodami Eisnera „Criminal”, przewrotne „Incognito”, „Fatale”, dwa lata temu skończyli prace nad entuzjastycznie przyjętym przez recenzentów cyklem „The Fade Out”, którego akcja rozgrywa się w Hollywood pod koniec lat 40, a obecnie pracują nad bestsellerowym „Zabij albo zgiń”. Wszystkie tytuły, oprócz nazwisk autorów, łączą jeszcze gatunek – wszystkie są kryminałami, oraz stylistyka nawiązująca do kina spod znaku noir.

Żródło: Amazon