Browse By

Brian Wood reaktywuje „Robotech”

Wydawnictwo Titan Comics planuje opublikować serię komiksową na podstawie popularnego w latach 80. serialu anime „Robotech”. Głównym scenarzystą cyklu został Brian Wood, dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Eisneta twórca głośnych serii „DMZ” oraz „The Massive”.

„Robotech” to rozbudowany cykl zapoczątkowany 85-odcinkowym serialem anime w 1985 roku opowiadającym o konsekwencjach odkrycia rozbitego statku kosmicznego obcych. Dzięki technologii znalezionej na jego pokładzie ludzkość wchodzi w posiadanie broni umożliwiającej obronę Ziemi przed tajemniczą rasą kosmicznych gigantów – Zentraedi. I tak, są to wielkie roboty 🙂

Serial spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i doczekał rozwinięcia w postaci filmów, powieści, komiksów oraz gier wideo. W wytwórni Sony trwają właśnie prace nad realizacją pełnometrażowej superprodukcji „Robotech”, której reżyserii podjął się James Wan, twórca przebojowych „Szybkich i wściekłych 7”.

Brian Wood jest jednym z najbardziej wszechstronnych amerykańskich twórców komiksowych. Głównie znany jako scenarzysta z powodzeniem realizuje się jako rysownik, a przez kilkanaście lat związany był ze studiem Rockstar Games, gdzie współpracował przy produkcji takich gier jak „Grand Theft Auto”, „Midnight Club”, „Max Payne” oraz „Manhunt”. W maju tego roku telewizja AMC kupiła prawa do stworzenia serialu na podstawie jego serii komiksowej „Briggs Land” – kryminału, którego akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich secesjonistów.

Źródło: The Hollywood Reporter

.

 

%d bloggers like this: