Browse By

Brian Wood napisze kolejny komiks z serii „Obcy”

Brian Wood napisze scenariusz komiksowej miniserii „Aliens: Resistance”. Czteroodcinkowa opowieść będzie kontynuacją historii przedstawionej w niezłej grze wideo Obcy: Izolacja” jak również wydanego w 2016 roku komiksu „Aliens: Defiance”.

Akcja wydanej w 2014 roku gry rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części filmu, a jej główną bohaterką jest Amanda Ripley, córka głównej bohaterki filmowej tetralogii, oficer Ellen Ripley. W poszukiwaniu informacji na temat tajemniczego zniknięcia jej matki, Amanda wyrusza na poszukiwanie czarnej skrzynki frachtowca Nostromo, na którym doszło do pamiętnego, pierwszego spotkania z Obcym. Śledztwo prowadzi ją na odległą stację kosmiczną, gdzie staje oko w oko w olbrzymim xenomorfem.

Po tragicznych zdarzeniach, jakie stały się jej udziałem, Amanda Ripley pozostaje pod ścisłą kontrolą korporacji Weyland-Yutani. Kiedy jednak była kosmiczna marine Zula Hendricks (główna bohaterka miniserii („Aliens: Defiance”) trafia na ślad tajnych badań nad bronią biologiczną, której xenomorfy są głównym „składnikiem”, obie kobiety łączą swoje siły, by stawić czoła Obcym.

„Aliens: Resistance” to już drugi w dorobku Briana Wooda komiks rozgrywający się w świecie Obcego. Pierwszym jest wspomniana wcześniej miniseria „Aliens: Defiance”. Za stronę graficzną nowego minicyklu odpowiedziany będzie Robert Carey, a okładki zaprojektuje Roberto De La Torre. „Aliens: Resistance” ukaże się nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics. Premiera pierwszego zeszytu 23 stycznia przyszłego roku.

Wydawnictwo Dark Horse Comics kupiło prawa do marki „Obcego” pod koniec lat 80. Pierwszą obrazkową opowieścią o ksenomorfie była klasyczna dziś miniseria Marka Verheidena i Marka Nelsona będąca fabularną kontynuacją filmu „Obcy: Decydujące starcie”. W kolejnych latach ukazało się wiele różnych komiksów poświęconych ksenomorfom, a z niebezpiecznym kosmitą w licznych crossoverach mierzyli się najpopularniejsi superbohaterowie: Batman, Superman, Green Lantern, Sędzia Dredd, a także Predator.

 

Źródło: Previewsworld.com

%d bloggers like this: