Browse By

„Breakneck” nowym tytułem imprintu Hard Case Crime

„Breakneck” to tytuł nowej miniserii, która w sierpniu zacznie ukazywać się pod szyldem imprintu Hard Case Crime. Jej twórcy zapowiadają ją jako trzymającą w napięciu opowieść utrzymaną w klimacie znanym z seriali „24 godziny”, „Homeland” czy głośnego filmu „Upadek” Joela Schumachera

Komiks będzie dziełem scenarzysty Duane’a Swierczynskiego, współtwórcy m.in. serii „Cable”, „Punisher” i „Deadpool”. Za stronę „Breakneck” odpowiedzialni będą Simone Guglielmini, Raffaele Semeraro i Lovern Kindzierski.

Akcja komiksu rozgrywać się będzie we współczesnej Filadelfii i będzie opowieścią o Joe Haywardzie, przeciętnym mężczyźnie, który niespodziewanie staje się jedyną osobą mogącą ocalić miasto przed terrorystycznym atakiem. W niebezpiecznej misji spiera go rządowy agent i domniemany kochanek żony Joego.

Pierwszy zeszyt „Breakneck” trafi do sprzedaży w sierpniu. Wydawcą miniserii jest Titan Comics.

Hard Case Crime jest nazwą linii wydawniczej stworzonej przez Charlesa Ardaia i Maxa Phillipsa w 2004 roku, w ramach której wydawane historie utrzymane w stylistyce tzw. powieści groszowych (pulp fiction) szczególnie popularnych w latach 1930-1950. To właśnie na ich stronach swoje przygody przeżywali Doc Savage, Tarzan, Buck Rogers, a detektyw Sam Spade rozwiązywał zagadkę Sokoła Maltańskiego. Drukowane na podłej jakości papierze książki były tanie, a o uwagę czytelników walczyły za pomocą atrakcyjnych okładek.

Ardai i Phillips powołując do życia Hard Case Crime chcieli reaktywować powieści groszowe, zarówno jeśli chodzi o ich styl jak i wygląd. I udało im się to znakomicie. Początkowo partnerzy byli przekonani, że wydadzą kilka książek, po czym spokojnie zbankrutują. I być może tak by się stało, gdy z propozycją współpracy nie zgłosił się do nich… Stephen King. W 2005 roku nakładem oficyny ukazała się jego powieść „Colorado Kid” i wszystko się zmieniło. Do dziś pod szyldem Hard Case Crime opublikowano już ponad 100 książek, a od kilku lat ukazują się pod nim również komiksy.

Pierwszy był „Walter Hill” współtworzony przez reżysera i scenarzystę Waltera Hilla. Po nim do sprzedaży trafiły pięciozeszytowy „Peepland” – mroczna historia kryminalna rozgrywająca się w świecie peep-showów, później stworzone również na podstawie pomysłu Waltera Hilla „The Assignment” o zawodowym zabójcy zmienionym za pomocą skomplikowanej operacji w kobietę a następnie znana również u nas adaptacja „Millenium” Stiega Larssona dokonana przez nas Sylvaina Runberga i Jose Homsa.

Ostatnimi tytułami wydanymi w ramach Hard Case Crime są „Normandy Gold”, której bohaterką jest szeryf tropiąca zabójców swojej siostry w środowisku ekskluzywnych prostytutek w Waszyngtonie lat 70. oraz „Quarry’s War”, adaptacja pierwszego tomu powieściowego cyklu Maxa Allana Collinsa o utalentowanym snajperze, który po powrocie z Wietnamu rozpoczyna „karierę” zawodowego zabójcy. Pierwszy zeszyt ostatniego z wymienionych tytułów narysował Szymon Kudrański.

Obecnie pod szyldem Hard Case Crime ukazuje się miniseria „Minky Woodcock: The Girl Who Handcuffed Houdini”, której autorką jest Cynthia Von Buhler. Na czerwiec natomiast zapowiedziano premierę pierwszego zeszytu komiksowych przygód Mike’a Hammera, detektywa-twardziela stworzonego przez Mickeya Spillane’a.

 

Źródło: Previewsworld.com