Browse By

„Bloodshot” znalazł reżysera

Specjalista od efektów specjalnych Dave Wilson wyreżyseruje film „Bloodshot” poświęcony jednemu z najpopularniejszych bohaterów komiksowego uniwersum wydawnictwa Valiant Comics.

Bloodshot, powołany do życia w 1992 roku przez Kevina VanHooka i Yvel Guichet, jest byłym żołnietrzem, który dzięki nanobotom umieszczonym w jego krwiobiegu obdarzony jest zdolnościami szybkiego leczenia, zmiennokształtności oraz błyskawicznego pokonywania nawet najbardziej wyrafinowanych zabezpieczeń komputerowych. Technologiczne modyfikacje jakim został poddany, nie pozostały bez wpływu na jego psychikę. Nanoboty funkcjonujące w jego ciele powodują, że do jego mózgu dociera zbyt mało tlenu powodując u Bloodshota częste amnezje.

Obraz wyprodukuje studio Sony Pictures, które planuje wykorzystać uniwersum Caliant Comics do stworzenia nowej franczyzy filmowej. Wiadomo już, że „Bloodshot” doczeka się kontynuacji oraz crossoverowego filmu, w którym najemnik spotka się z innym superbohaterem uniwersum Harbingerem.

 

Dave Wilson jest doświadczonym twórcą efektów specjalnych, który w swojej karierze pracował przy filmowej superprodukcji „Avengers: Czas Ultrona” oraz pomagał tworzyć popularne gry wideo „The Division”, „Elder Scrolls Online” czy „Bioshock Infinite”.

Nieznane praktycznie w Polsce wydawnictwo Valiant Comics było w latach 90. jednym z najważniejszych graczy na amerykańskim rynku komiksowym. Powołane do życia przez Jima Shootera, byłego redaktora naczelnego Marvela dało światu takich bohaterów jak Harbinger, Bloodshot, X-O Manowar czy Shadowman. W 1992 roku do Valiant Comics należało 5% amerykańskiego rynku komiksowego, a zeszyty sygnowane logiem wydawnictwa sprzedawały się w milionach egzemplarzy.

W 1994 roku wydawnictwo zostało kupione przez działającą w branży gier wideo firmę Acclaim, która wykorzystała postaci z uniwersum Valiant Comics w niektórych ze swoich produkcji. W 2004 roku Acclam zbankrutowało. Rok później wydawnictwo Caliant Comics zostało reaktywowane przez, a od kilku lat ponownie święci sukcesy czego dowodem jest fakt, że w latach 2015 i 2016 ich komiksy zdobyły najwięcej nominacji do nagród Harveya.

Źródło: CBR.com

.

%d bloggers like this: