Browse By

Besson chce zekranizować „American Flagg!” Chaykina

Należące do Luca Bessona studio Europacorp kupiło prawa do ekranizacji głośnej amerykańskiej serii komiksowej Howarda Chaykina zatytułowanej „American Flagg!”.

Cykl wydawany w latach 1983-1989 przez First Comics doczekał się 50 zeszytów, z których za najlepsze uznaje pierwszych 12 odcinków wydanych już w XXI wieku w formie integrala zarówno przez Image Comics jak i Dynamite Entertainment. „American Flagg!” zostało stworzone przez Howarda Chaykina, ale scenariusze do serii pisali również Steven Grant. J.M. DeMatteis oraz Alan Moore.

Akcja „American Flagg!” rozpoczyna się w 2031 roku. Po serii kryzysów, których kumulacja miała miejsce w 1986 roku zwanym „Rokiem domino”, amerykański rząd wraz z szefami najpotężniejszych korporacji został ewakuowany na Marsa. W tym samym czasie w wyniku islamskiego powstania upadł Związek Radziecki. Na światowe potęgi wyrastają niespodziewanie Brazylijska Unia Ameryk oraz Liga Panafrykańska.

Tymczasem w Gagaringradzie, opuszczonej przez sowietów księżycowej kolonii, wygnani członkowie rządu wspólnie z rekinami biznesu powołują do życia potężną, międzyplanetarną korporację Plex, która wkrótce staje się nieformalnym władcą świata, a przede wszystkim Ameryki.

Większość ziemskiej populacji mieszka w potężnych i ufortyfikowanych arkologiach, w których porządku pilnują Plexus Rangers – korporacyjni policjanci. Do jednego z takich oddziałów siłą zostaje wcielony tytułowy Reuben Flagg, były gwiazdor telewizyjny.

Na podstawie „American Flagg!” Europacorp planuje realizację serialu telewizyjnego, którego producentami wykonawczymi będą m.in. Howard Chaykin i Luc Besson. Na razie nie wiadomo kto napisze scenariusz produkcji ani kto podejmie się jej reżyserii.

Źródło: Deadline

%d bloggers like this: