Browse By

Bendis i Miller pracują nad filmem ze świata X-Men

Tim Miller, reżyser udanego „Deadpoola” i Brian Michael Bendis, człowiek, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, pracują nad filmem osadzonym w świecie X-Men.

Projekt zatytułowany roboczo „143” ma być opowieścią o Kitty Pride, mutantce obdarzonej mocą przenikania przez różne obiekty. W jej postać w filmach „X-Men: Ostatni bastion” oraz „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie” wcieliła się Ellen Page. Roboczy tytuł produkcji Millera i Bendisa nawiązuje do 143 zeszytu serii „Uncanny X-Men”, w którym opublikowano jedną z najwcześniejszych solowych przygód Kitty Pride autorstwa Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a będących jednocześnie twórcami superbohaterki.

Brian Michael Bendis, który przez 17 lat był scenarzystą wydawnictwa Marvel, odpowiedzialnym m.in. za przygody drużyny X-Men, będzie odpowiedzialny za scenariusz filmu. Tim Miller zajmie się jego reżyserią. Warto w tym miejscu podkreślić, że jego „Deadpool”, który w światowym zestawieniu box office wygenerował przychód na poziomie 783 milionów dolarów, jest najbardziej dochodową produkcją ze świata X-Men.

Źródło: The Hollywood Reporter