Browse By

Będzie nowy komiks ze świata „Dark Souls”

W maju ukaże się pierwszy zeszyt nowej miniserii komiksowej, której akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z gier „Dark Souls”. Wydawcą cyklu zatytułowanego „Dark Souls: Age of Fire” jest Titan Comics.

Za scenariusz komiksu odpowiedzialny jest Ryan O’Sullivan, autor „Void Trip” oraz opartej również na grze wideo miniserii „The Evil Within”. Komiks narysuje rosyjski artysta Anton Kokarev.

„Dark Souls: Age of Fire” trafi do sprzedaży w okolicach premiery zremasterowanej wersji gry na konsole Xbox One, PS4 oraz na PC. Fabuła komiksu koncentrować się będzie na losach stronnictwa Srebrnych Rycerzy, obrońców legendarnego miasta bogów Anor Londo. Wśród bohaterów miniserii pojawią się znani z gry Gwyn i Artorias, ale nie zabraknie również nowych postaci.

Moją ambicją było stworzenie historii koncepcyjnie nawiązującej do „Marvels” Kurta Busieka i Alexa Rossa. Zamiast skupiać się na opowiadaniu o losach bohaterów doskonale znanych z gry, postanowiłem skupić się na nowych, oryginalnych postaciach, których losy splotły się z losami bohaterów gry. Dzięki temu mogłem opowiedzieć o znanych wydarzeniach w nowy sposób i z innej perspektywy – tłumaczy Ryan O’Sullivan.

„Dark Souls: Age of Fire” to już piąta miniseria komiksowa rozgrywająca się w świecie gier “Dark Solus”. Wcześniej, również nakładem Titan Comics, ukazały się: „Dark Souls”, „Dark Souls: Winter’s Spite”, „Dark Souls: Legends of the Flame” oraz „Dark Souls: Tales of Ember”.

Źródło: Previewsworld.com