Browse By

Będzie nowy komiks z serii „StarCraft”

Po DC Comics i TokyoPop marka „StarCraft” trafiła w ręce Dark Horse Comics. W lipcu nakładem wydawnictwa ukaże się pierwszy zeszyt miniserii „StarCraft: Scavengers”.

Zapowiedziany na cztery odcinki minicykl opowie historię grupy terran podejmujących się niebezpiecznego, ale opłacalnego zadania – przeszukania i okradzenia porzuconego statku protossów orbitującego wokół niezamieszkanej planety. Czasu mają niewiele, bowiem okręt niebawem wejdzie w atmosferę planety, gdzie spłonie.

„StarCraft: Scavengers” powstaje na podstawie scenariusza Jody Houser, który zilustruje Gabriel Guzmán. To już kolejny tytuł, który ukazuje się dzięki współpracy wydawnictwa Dark Horse Comics z producentem gier wideo firmą Blizzard Entertainment. Wcześniej swoje premiery miały już „The Art of Overwatch”, „Overwatch Anthology: Volume 1” oraz „World of Warcraft Chronicle” (tom 1 i 2).

„StarCraft” przenosi graczy do czasów przełomu XXV i XXVI wieku, czasów okrutnej wojny pomiędzy trzema rasami – Terranami (potomkami ziemian), insektoidalnymi Zergami oraz tajemniczą cywilizacją Protossów. Obok „WarCraft” to najpopularniejsza marka w katalogu Blizzard Entertainment. Wydana w 1998 roku pierwsza część gry dała początek potężnej franczyzie, na którą składają się dziś dwie odsłony gry „StarCraft” (wraz z dodatkami), powieści oraz komiksy.

Źródło: bleedingcool.com

%d bloggers like this: