Browse By

Będzie nowa seria o przygodach Xeny

Xena – wojownicza księżniczka doczeka się nowej komiksowej serii o swoich przygodach.

Cykl zatytułowany po prostu „Xena: Warrior Princess” zadebiutuje w kwietniu w ofercie wydawnictwa Dynamite. Autorami serii są scenarzystka Vita Ayala i rysowniczka Olympia Sweetman. Okładki pierwszego zeszytu zaprojektowali: David Mack, Emanuela Lupacchino, Erica Henderson, Paulina Ganucheau oraz Raúl Allén i Patricia Martin.

Nowa seria ponownie zabierze czytelników do starożytnej Frecji, gdzie tytułowa bohaterka w towarzystwie nieodłącznej Gabrielle stawi czoła nowym przygodom i niebezpieczeństwom. A te znajdą w pewnej tajemniczej wiosce zamieszkałej przez wyjątkowo silne… dzieci. Czyżby za ich mocą kryli się przewrotni greccy bogowie?

Pierwszy zeszyt serii „Xena: Warrior Princess” trafi do sprzedaży już w kwietniu.

Xena – wojownicza księżniczka po raz pierwszy pojawiła się na ekranie tv jak jako epizodyczna bohaterka serialu „Herkules” z Kevinem Sorbo emitowanym w latach 1995-1999. Jeszcze w 1995 roku premierę miał poświęcony jej serial, który emitowano do 2001 roku. W tytułową rolę wcieliła się Lucy Lawless.

Xena to wojowniczka, która po długiej „karierze” zabijaki, pirata i herszta opowiada się po stronie dobra. Rozpoczyna walkę ze złem, które poprzednio było jej codziennością. Staje się postacią pozytywną. Na swej nowej drodze przypadkiem trafia do Potadei, mieściny napadniętej przez jej byłą armię. Staje w obronie mieszkańców. Tam też poznaje młodą dziewczynę – Gabrielę (Renée O’Connor), marzycielkę, dobrą duszę, która pchana ciekawością świata i zafascynowana Xeną, porzuca dom, narzeczonego i rodzinę, aby wyruszyć za wojowniczką. [cyt. za wikipedia]

Serial zdobył ogromną popularność wśród widzów, co sprawiło, że kilka lat po jego premierze Xena była już bohaterką pełnometrażowej animacji, wieli książek, gry karcianej oraz gry RPG, gier wideo oraz, oczywiście, komiksów. Te ostatnie publikowane były na początku przez Topps Comics, a później przez Dark Horse Comics. Od 2007 roku komiksy z serii „Xena” wydaje Dynamite Entertainment.

Źródło: multiversitycomics.com

%d bloggers like this: