Browse By

Będzie kontynuacja „Miasteczka Halloween”!

Nominowany do Oscara animowany film „Miasteczko Halloween” doczeka się mangowej kontynuacji.

Akcja zrealizowanego w 1993 roku filmu rozgrywa się miasteczku zamieszkałym przez wszelkiej maści potwory, duchy, gobliny, zombie, mumie, wampiry, wilkołaki i czarownice. Najstraszniejszym z jego mieszkańców, a także liderem lokalnej społeczności, jest dyniogłowy Jack Skellington, organizator corocznych imprez z okazji Halloween. Po wielu latach straszenia Jacka dopada nuda. Kiedy przypadkiem trafia do Miasteczka Bożego Narodzenia, dla odmiany postanawia zająć się szerzeniem wesołego nastroju świąt. Aby tego dokonać, postanawia porwać Świętego Mikołaja i przechwycić święta.

Prawa do stworzenia komiksów z bohaterami „Miasteczka Halloween” kupiło specjalizujące się w publikacji mangi wydawnictwo Tokyopop, które w zeszłym roku wydało mangową adaptację filmu Henry’ego Selicka i Tima Burtona. Za jej kontynuację odpowiedzialni będą scenarzysta Stuart J. Levy (założyciel Tokyopop i autor publikujący pod pseudonimem DJ Milky) oraz Studio DICE mające już na swoim koncie rysunki do mangowej adaptacji disneyowskiej „Pięknej i bestii”. Komiks zatytułowany „The Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey” opowie o psie Jacka Skellingtona i jego przygodach w Miasteczku Bożego Narodzenia.

„The Nightmare Before Christmas: Zero’s Journey” ukaże się najpierw w formie kolorowych zeszytów. Później manga doczeka się dwóch jednotomowych wydań: kolorowego oraz czarno-białego w formacie typowym dla mang. Premierę wstępnie zapowiedziano na wionę przyszłego roku.

Wydawnictwo Tokyopop w zeszłym roku podpisało umowę ze studiem Disneya umożliwiającą firmie tworzenie i publikację manga na podstawie filmów wytwórni. Dzięki niej ukazała się wspomniana adaptacja „Pięknej i Bestii” oraz mangowe wersje „Alicji w Krainie Czarów” i „Gdzie jest Nemo”, a w serii „Kilala Princess” gościnnie pojawiły się (będą pojawiać się nadal) disneyowskie księżniczki.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: