„Długie Halloween”, jedna z najlepszych komiksowych opowieści o Batmanie w historii, doczeka się kolejnej kontynuacji. Premiera już we wrześniu!

Kiedy w 1996 roku DC Comics rozpoczynało publikację „Długiego Halloween” jego autorzy Jeph Loeb i Tim Sale nie przewidywali, że blisko 30 lat później ich dzieło będzie uznawane za przełomowe i za jedno z najważniejszych w historii Mrocznego Rycerza. Opowieść o starciu Batmana z seryjnym mordercą doczekała się już bezpośredniej kontynuacji „Mroczne zwycięstwo” w 2004 roku spin-offu „Rzymskie wakacje” z udziałem Catwoman.

Teraz Jeph Loeb powraca, by dokończyć halloweenową trylogię. DC Comics zapowiedziało właśnie 10-zeszytową serię „Batman: The Long Halloween: The Last Halloween”, w której – jak obiecuje scenarzysta – dojdzie do ostatecznego starcia pomiędzy superbohaterami a przestępczymi rodzinami Gotham.

Fabularnie cykl będzie kontynuacją jednozeszytówki z 2021 roku pt. „Batman: The Long Halloween Special” #1, którą Loeb określa mianem prologu zapowiedzianej właśnie serii.

Niestety, komiksu nie narysuje już Tim Sale, który zmarł w 2022 roku. Zastąpi go kilku innych artystów, wśród których znajdą się m.in. Eduardo Risso, Dave Stewart, Richard Starkings, Klaus Janson, Mark Chiarello i inni.

Premiera pierwszego zeszytu 28 września.

Leave a Reply