Browse By

Będzie jeszcze jeszcze jeden „Asteriks” od Goscinny’ego i Uderzo!

Przed nami premiera jeszcze jednego „Asteriksa” stworzonego przez Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo!

21 października we Francji ukaże się reedycja albumu zatytułowanego „Asteriks i Złoty Menhir”. Pozycja ta ukazała się tylko raz w 1967 roku w formie audiobooka, do którego dołączono ilustracje autorstwa Alberta Uderzo. Tom dziś jest niedostępny i od kilkudziesięciu lat uchodzi za białego kruka (za egzemplarz na eBayu trzeba zapłacić około 100 dolarów).

Komiks ukaże się nakładem wydawnictw Albert René Editions (we Francji i Belgii) oraz Panini (w innych krajach). Reedycja „Asteriksa i Złotego Menhira” jest ostatnim projektem, przy którym pracował zmarły w marcu Albert Uderzo. Artysta nadzorował cyfrowe odnowienie plansz jak również zaprojektował nową okładkę.

„Asteriks i Złoty Menhir” opowie o przygodach dzielnych Galów, którzy wspólnie z Kakofoniksem wyruszają do lasu Karnutów, gdzie bard ma wziąć udział w prestiżowym konkursie. Główną nagrodą w nim jest tytułowy Złoty Menhir.

Album nie będzie klasycznym komiksem, ale ilustrowanym opowiadaniem, czyli pozycją w stylu znanych już polskim czytelnikom „Dwanaście prac Asteriksa” czy „Jak Obeliks wpadł do kociołka druida, kiedy był mały”. „Asteriks i Złoty Menhir” liczył będzie 44 strony, z których 14 to ilustracje. Album wyceniono na 9,99 Euro.

Niestety, na razie nie wiadomo czy ukaże się w Polsce. Próbuje to potwierdzić w Egmoncie. Jak tylko czegoś się dowiem, dam znać.

.

.

.

Źródło: Le Parisien

%d bloggers like this: