Browse By

Będzie ekranizacja „Happy” Morrisona i Robertsona

Powstanie pilotażowy odcinek serialu na podstawie miniserii komiksowej „Happy!” scenarzysty Granta Morrisona i rysownika Daricka Robertsona. Projekt jest realizowany dla stacji telewizyjnej SyFy.

Bohaterem “Happy!” jest Nick Sax, były gliniarz a obecnie zawodowy zabójca do wynajęcia. Po tym jak jedno z jego zleceń nie przebiega zgodnie z planem, Sax zostaje nie tylko ranny, ale też staje się celem policji, mafii oraz okrutnego zabójcy dzieci w przebraniu… Świętego Mikołaja. Kiedy wydaje się, że wszystko już jest stracone w świecie i życiu Nicka pojawia się mały, niebieski, skrzydlaty konik o imieniu Happy.

Scenariusz odcinka napiszą wspólnie Grant Morrison i Brian Taylor, scenarzysta i reżyser filmów „Adrenalina” oraz „Adrenalina 2. Pod napięciem” z Jasonem Stathamem. Brian Taylor zajmie się również reżyserią „Happy!”. Prace na planie rozpoczną się jeszcze w tym roku. Jeśli odcinek zostanie dobrze przyjęty przez widzów, prawdopodobnie powstaną kolejne.

Grant Morrison jest jednym z najbardziej znanych scenarzystów komiksowych, autorem m.in. głośnego „Azylu Arkham”, przygód Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości, serii „Hellblazer”, „X-Men” oraz „Batman”. Darick Robertson jest amerykańskim rysownikiem, twórcą oprawy graficznej m.in. serii „Transmetropolitan” oraz mającego się niebawem ukazać po polsku cyklu „Chłopaki” do scenariusza Gartha Ennisa.

Źródło: CBR.com

Zdjęcie: Image Comics