Będzie drugi sezon „Amerykańskich bogów”

Serial „Amerykańscy bogowie”, ekranizacja powieści Neila Gaimana, został właśnie przedłużony na drugi sezon. Produkcja emitowana właśnie na antenie telewizji STARZ została entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków.

Wydani po raz pierwszy w 2001 roku „Amerykańscy bogowie” uchodzą za najważniejszą powieść w karierze Neila Gaimana ,a autor zdobył za nią nagrody Hugo i Nebula.

Bohaterem książki jest Cień, drobny przestępca kończy odsiadywanie 3-letniego wyroku. Na dwa dni przed wyjściem na wolność dowiaduje się, że jego żona Laura i najlepszy przyjaciel Robbie Burton zginęli w wypadku samochodowym, a wiele wskazuje na to, że byli również kochankami. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój… (cyt. za mag.com.pl).

Twórcami serialowej adaptacji „Amerykańskich bogów” są Bryan Fuller i Michael Green. W roli Cienia i Pana Wednesday wystąpią Ricky Whittle i Ian McShane. Obok nich w serialu wystąpią m.in. Gillian Anderson, Emily Browning, Dane Cook, Peter Stormare, Pablo Schreiber i Crispin Glover.

 

Nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics ukazuje się również komiksowa adaptacja książki Gaimana stworzona przez P. Craiga Russella i Scotta Hamptona. Jej pierwszy zeszyt ukazał się 15 marca.

27-odcinkowa seria komiksowa zapowiadana jest jako wierna adaptacja powieści Gaimana. Obok P. Craiga Russella i Scotta Hamptona w jej stworzenie zaangażowani będą również tacy rysownicy jak Mark Buckingham („Baśnie”), Walt Simonson („Thor”) i Colleen Doran („Sandman”). Wśród autorów okładek znaleźli się natomiast Glenn Fabry („Kaznodzieja”) i Adam Brown.

Źródło: Variety

.