Browse By

Będzie drugi sezon „Amerykańskich bogów”

Serial „Amerykańscy bogowie”, ekranizacja powieści Neila Gaimana, został właśnie przedłużony na drugi sezon. Produkcja emitowana właśnie na antenie telewizji STARZ została entuzjastycznie przyjęta przez widzów i krytyków.

Wydani po raz pierwszy w 2001 roku „Amerykańscy bogowie” uchodzą za najważniejszą powieść w karierze Neila Gaimana ,a autor zdobył za nią nagrody Hugo i Nebula.

Bohaterem książki jest Cień, drobny przestępca kończy odsiadywanie 3-letniego wyroku. Na dwa dni przed wyjściem na wolność dowiaduje się, że jego żona Laura i najlepszy przyjaciel Robbie Burton zginęli w wypadku samochodowym, a wiele wskazuje na to, że byli również kochankami. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój… (cyt. za mag.com.pl).

Twórcami serialowej adaptacji „Amerykańskich bogów” są Bryan Fuller i Michael Green. W roli Cienia i Pana Wednesday wystąpią Ricky Whittle i Ian McShane. Obok nich w serialu wystąpią m.in. Gillian Anderson, Emily Browning, Dane Cook, Peter Stormare, Pablo Schreiber i Crispin Glover.

 

Nakładem wydawnictwa Dark Horse Comics ukazuje się również komiksowa adaptacja książki Gaimana stworzona przez P. Craiga Russella i Scotta Hamptona. Jej pierwszy zeszyt ukazał się 15 marca.

27-odcinkowa seria komiksowa zapowiadana jest jako wierna adaptacja powieści Gaimana. Obok P. Craiga Russella i Scotta Hamptona w jej stworzenie zaangażowani będą również tacy rysownicy jak Mark Buckingham („Baśnie”), Walt Simonson („Thor”) i Colleen Doran („Sandman”). Wśród autorów okładek znaleźli się natomiast Glenn Fabry („Kaznodzieja”) i Adam Brown.

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: