Browse By

„Batman. Serial animowany” powróci jako komiks

Paul Dini i Alan Burnett, producenci „Batman. Animated Series”, napiszą scenariusz 6-odcinkowej miniserii komiksowej, której akcja rozgrywać się będzie w świecie znanym z telewizyjnej produkcji. Za oprawę graficzną minicyklu zatytułowanego „Batman: The Adventures Continue” odpowiedzialny będzie rysownik Ty Templeton.

Według twórców, seria uzupełni fabularne „dziury” jakie pozostały w serialu po zakończeniu jego produkcji. W pierwszym zeszycie, który do sprzedaży trafi 6 maja, firma Wayne Enterprises zostanie zaatakowana przez gigantycznego robota, który wykradnie z niej, a dokładnie z jej laboratorium, pewien owiany tajemnicą pokój. Kto stoi za tym atakiem? Jak powstrzymać mechanicznego potwora? I co z tym wszystkim ma wspólnego Lex Luthor? To pytania, na które odpowiedzi szukał będzie Batman.

Paul Dini i Alan Burnett obiecują fanom, że „Batman: The Adventures Continue” traktują jak kolejny sezon swojego serialu. I mam nadzieję, że słowa dotrzymają. Powody powstania miniserii są jednak bardzo prozaiczne. Jej celem jest wypromowanie nowej linii figurek spod szyldu DC Collectibles, w którym w stylistyce znanej z serialu przedstawiono nie tylko bohaterów „Batmana. Serialu animowanego”, ale również zupełnie nowe postaci.

Okładki pierwszego zeszytu zaprojektowali Dave Johnson i Dan Mora. „Batman: The Adventures Continue” zadebiutuje najpierw w formie cyfrowej. Wydania papierowe składać się będą z dwóch odcinków komiksu cyfrowego.