Browse By

„Batman: Last Knight” nowym komiksem Snydera i Murphy’ego

Scenarzysta Scott Snyder i rysownik Sean Murphy pracują nad nową miniserią poświęconą Mrocznemu Rycerzowi zatytułowaną „Batman: Last Knight”.

Zaplanowany pierwotnie na sześć zeszytów projekt, miał się ukazać już jakiś czas temu, ale jego premierę znacznie opóźniono ze względu na to, że każdy z autorów pracował już nad komiksami o mrocznym Rycerzy – Snyder nad eventem „Dark NIghts: Metal”, a Murphy nad miniserią „Batman: The White Knight”, której pierwszy zeszyt właśnie się ukazał.

Chciałbym, żeby „Batman: Last Knight” pozostał na długo moją ostatnią historią o Mrocznym Rycerzu – powiedział Scott Snyder podczas panelu zorganizowanego w trakcie nowojorskiego Comic-Conu.

„Last Knight” będzie opowieścią o Batmanie, który pewnego dnia budzi się i odkrywa, że stał się znowu młody. Jednak świat jaki zobaczył za oknem, nie jest tym, który widział, kiedy kładł się spać. Na miejscu Gotham rozciąga się postapokaliptyczne pustkowie, a świat zmienił się w jałową pustynię. Głowę Jokera Batman znajduje przypiętą do swojego paska. Co więcej, głowa wciąż żyje i nie przestaje mówić. W historii nie zabraknie również starej Wonder Woman oraz Supermana-dziecka.

To prawie jak „Mad Max” z Batmanem rozgrywający się w przyszłości. Szalony, ale spójny z komiksowym uniwersum – mówi Scott Snyder.

„Batman: Last Knight” nie będzie pierwszym wspólnym projektem Scotta Snydera i Seana Murphy’ego. Obaj artyści współpracowali już przy serii „Amerykański wampir” i „Przebudzenie”. Data premiery ich nowej miniserii nie jest jeszcze znana.

Źródło: Newsarama

%d bloggers like this: