Browse By

Batman i Superman znowu we wspólnej serii

DC Comics powraca do wydawania komiksowej serii poświęconej wspólnym przygodom Supermana i Batmana.

„Batman/Superman” to nowa seria w ofercie wydawnictwa, a jej autorami będą Joshua Williamsos (scenariusz), Dave Marquez (rysunki) i Dave Stewart (kolory). Fabularnie cykl opowie o wydarzeniach będących konsekwencją historii przedstawionej w miniserii „The Batman Who Laughs” Scotta Snydera i Jocka oraz w serii o przygodach Ligi Sprawiedliwości pisanej przez Scotta Snydera i Jamesa Tyniona IV.

W nowym komiksie Batman i Superman staną do walki z Sekretną Szóstką, aczkolwiek poza nazwą nie będzie ona miała wiele wspólnego z doskonale znaną grupą przeciwników superbohaterów. Nowymi członkami Sekretnej szóstki będą sami superbohaterowie, mieszkańcy uniwersum DC, zainfekowani przez Śmiejącego się Batmana patogenem zła i pod jego wpływem nieuchronnie zmieniających się w najgorsze wersje samych siebie. Jedni są świadomi tej przemiany, inni nie, ale wszyscy są śmiertelnie niebezpieczni. A Batman i Superman są jedynymi, którzy mogą ich uratować.

„Batman/Superman” to pierwszy komiks w karierze rysownika Dave’a Marqueza tworzony dla DC. Artysta przez wiele lat był związany z Marvelem, gdzie blisko współpracował z Brianem Michaelem Bendisem współtworząc z nim m.in. „Erę Ultrona” (#10 zeszyt miniserii), „All-New X-Men” (zeszyty #6-8 i #25), „Ultimate Comics Spider-Man” (zeszyty #9-15, 16, 18, 23-28), „Miles Morales: The Ultimate Spider-Man” (zeszyty #1-4), „Invincible Iron Man” (zeszyty #1-5) czy „Civil War II” (zeszyty #1-8).

Pierwszy odcinek „Batman/Superman” trafi do sprzedaży 14 sierpnia.

To już kolejna seria komiksowa poświęcona wspólnym przygodom obrońców Gotham i Metropolis. Batman i Superman w latach 1941-1986 występowali już razem na łamach cyklu „World’s Finest Comics, a w latach 2003-2011 byli bohaterami serii „Superman/Batman”, a po komiksowym restarcie uniwersum New 52 pojawili się w 32 odcinkach cyklu „Batman/Superman” (2011-2016).

Źródło: batman-news.com