Browse By

Batman i Elmer Fudd w jednym komiksie!

Kilka dni temu wydawnictwo DC Comics pokazało światu cztery grafiki, na których superbohaterowie uniwersum DC spotykali się z Looney Tunes. Dziś wiemy już na pewno, że była to zapowiedź crossoveru, którego jedną z odsłon będzie komiks z Batmanem i Elmerem Fuddem w rolach głównych.

Nad scenariuszem albumu pracuje już Tom King, były oficer CIA od kilku lat realizujący się w branży komiksowej współtworząc serie „Batman” dla DC oraz „The Vision” dla Marvela. Niestety, żadne szczegóły na temat fabuły nie są jeszcze znane.

Na wspomnianych wcześniej rysunkach zasugerowano, że w kolejnych odsłonach crossoveru w komiksach spotkają się Jonah Hex i Yosemite Sam, Marsjański Łowca Ludzi i Marsjanin Marvin oraz Lobo, Kojot i Struś Pędziwiatr.

To nie pierwsze tak karkołomne połączenie postaci, do których prawa posiada studio Warner Bros. Pod koniec marca w sprzedaży mają się pojawić komiksy, w których bohaterowie DC spotkają się z bohaterami kreskówek wytwórni Hanna-Barbera: Booster Gold i rodzina Flintstonów, Green Lantern i Kosmiczny Duch, Legion Samobójców i członkowie zespołu Banana Splits oraz Adam Strange i Top Cat.

Superbohaterowie DC Comics i animki Looney Tunes spotkali się już w listopadzie 2015 roku, kiedy w ramach specjalnej akcji promocyjnej wybrane zeszyty komiksowych serii wydawnictwa doczekały się specjalnych okładek z gościnnym udziałem m.in. Królika Bugsa, Strusia Pędziwiatra, Ptaśka Świrka i wielu innych.

« z 2 »

Źródło: CBR