Browse By

„Batgirl” zaatakuje duży ekran

Joss Whedon, autor dwóch superprodukcji z serii „Avengers”, przygotowuje film o przygodach Batgirl. Artysta właśnie finalizuje negocjacje w tej sprawie ze studiem Warner Bros.

Jess Whedon miałby napisać scenariusz filmu, podjąć się jego reżyserii oraz produkcji. Obraz miałby być częścią filmowego uniwersum DCEU.

Batgirl, która jest jedną z najpopularniejszych komiksowych superbohaterek nigdy wcześniej nie doczekała się własnego filmu. Postać ta została stworzona przez scenarzystę Billa Fingera i rysownika Sheldona Moldoffa. Pierwszą Batgirl była Bett Kane, która w komiksowych kadrach zadebiutowała w 1961 roku Sześć lat później jej superbohaterskie obowiązki przejęła Barbara Gordon, córka komisarza Gordona, która dziś uznawana jest za najbardziej znane wcielenie Batgirl. Krótko strój Batgirl nosiła Helena Bertinelli czyli Huntress, po której przypadł on w udziale Cassandrze Cain, która w latach 2000-2006 doczekała się własnej serii poświęconej swoim przygodom. W 2009 roku obowiązki Batgirl przejęła Stephanie Brown, a po restarcie uniwersum DC Comics w 2011 roku zastąpiła ją w tej roli ponownie Barbara Gordon.

O samym filmie Joss Whedona, którego pomysł narodzi się stosunkowo niedawno, na razie niewiele wiadomo. Studio ogłosiło jedynie, że w produkcji pojawią się również inni rozpoznawani mieszkańcy Gothman.

Urodzony w 1964 roku Joss Whedon jest scenarzystą, reżyserem, producentem filmowym, autorem komiksów i muzykiem. Jest współautorem scenariusza znakomitego „Toy Story” oraz twórcą popularnych seriali „Buffy: Postrach wampirów”, „Anioł ciemności” oraz „Firefly”. Przez ostatnie lata ściśle współpracował z wydawnictwem Marvel i wytwórnią Disneya, gdzie nie tylko zrealizował obie części „Avengersów”, ale również stworzył serial „Agenci TARCZY”.

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: