Browse By

Autor „Pozostawionych” bierze się za „Watchmen”

Zdobywca nagrody Emmy Damon Lindelof przygotowuje dla telewizji HBO serialową adaptację „Watchmen: Strażników”, powieści graficznej autorstwa Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa.

Projekt jest na razie w bardzo wczesnej fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy trafi na mały ekran. Pierwsze informacje o tym, że telewizja HBO byłaby zainteresowana ekranizacją „Strażników” pojawiły się jeszcze w 2015 roku jednak dopiero teraz poznaliśmy nazwisko człowieka odpowiedzialnego za przygotowanie adaptacji.

Damon LIndelof jest scenarzystą i producentem, autorem fabuł m.in. „Krainy jutra”, „World war Z”, „Kowbojów i obcych” oraz współtwórcą popularnych seriali „Lost – zagubieni” i „Pozostawieni”.

Stworzeni w latach 1986-1987 „Strażnicy” to wielowątkowe i wielopoziomowe dzieło brytyjskiego scenarzysty, Alana Moore’a z rysunkami Dave’a Gibbonsa. Powieść graficzna, która zburzyła stereotyp amerykańskich komiksów o superbohaterach. Skonstruowana z zegarmistrzowską precyzją i dopracowana w szczegółach historia grupy zamaskowanych bohaterów żyjących w alternatywnej Ameryce i od lat 40. XX wieku toczących walkę z przestępczością. Dzięki pojawieniu się Strażników historia USA i świata potoczyła się innym torem. Po wielu latach bohaterowie zaprzestali działalności. Aż do dnia, gdy nieznany sprawca morduje jednego z nich… Czy to początek polowania na superbohaterów? (cyt. za mat. wydawcy)

„Strażnicy” są powszechnie uznawani za jeden z najwybitniejszych komiksów w dziejach medium. Tytuł trafił na listę najlepszych powieści wszech czasów magazynu „Time”.

W 2012 roku wydawnictwo DC Comics opublikowało kontrowersyjną serię „Strażnicy – Początek”: będącą prequelem powieści graficznej Moore’a i Gibbonsa. W 2009 roku reżyser Zack Snyder przeniósł „Watchmen. Strażników” na duży ekran. Jego film podzielił krytyków i nie odniósł spodziewanego sukcesu w kinach.

W kwietniu Studio Warner Bros. ogłosiło, że pracuje nad animowaną ekranizacją „Strażników” przeznaczona dla dojrzałych widzów. Film zapowiadany jest jako wierna adaptacja komiksu, zarówno jeśli chodzi o treść jak i formę. „Strażnicy” mają być kolejną, po wcześniejszych „Powrocie Mrocznego Rycerza” i „Zabójczym żarcie”, animacją przeznaczoną dla dojrzałych odbiorców.

Źródło: The Hollywood Reporter

%d bloggers like this: