Browse By

Autor „Baśni” bierze się za Tarzana i Johna Cartera

Bill Willingham, autor monumentalnego choć nierównego cyklu „Baśnie”, rusza z nowa serią „The Greatest Adventure”, której bohaterami będą postaci wymyślone przez pisarza Edgara Rice’a Burroughsa, ojca m.in. Tarzana i Johna Cartera.

„The Greatest Adventure” będzie opowieścią o naukowcu Jasonie Gridleyu, twórcy wyjątkowego urządzenia pozwalającego na komunikację z istotami różnych światów i czasów. Jego wynalazek, po odpowiednich przeróbkach, może jednak stać się bronią zdolną zniszczyć świat. Kiedy urządzenie trafia w ręce „złych facetów” Jason organizuje zespół, który ma je odzyskać. Na jego czele staje Tarzan, któremu towarzyszą żona Jane, syn Korak, przybyły z Marsa John Carter (bohater cyklu zapoczątkowanego powieścią „Księżniczka Marsa”), Billy Byrne (bohater powieści „The Mucker”), Towndens Harper (bohater powieści „The Monster Men”) oraz jaskiniowiec Kolani znany z opowiadania „The Resurrection of Jimber-Jaw”.

Jednym z największych rozczarowań fanów twórczości Edgara Rice’a Burroughsa jest fakt, że autor nigdy nie napisał książki, w której spotkaliby się jego najsłynniejsi bohaterowie Tarzan i John Carter. Serią „The Greates Adventure” będę starał się ten błąd naprawić – żartuje Bill Willingham.

Za stronę graficzną cyklu odpowiada rysownik Cezar Razek, autor komiksowych serii „Battlestar Galactica” i „Stargate: Vala Mal Doran”. „The Greatest Adventure” ma liczyć od 7 do maksymalnie 9 zeszytów, z których pierwszy ukaże się już 19 kwietnia nakładem wydawnictwa Dynamite Entertainment.

Źródło: Dynamite Entertainment

%d bloggers like this: