Browse By

Autor „Baśni” adaptuje Gaimana

Mark Buckingham, czterokrotny zdobywca nagrody Eisnera i współtwórca cyklu „Baśnie” pracuje nad komiksowymi adaptacjami opowiadań Neila Gaimana, które wejdą w skład antologii „Likely Stories”.

Artysta zamierza przenieść w komiksowe kadry cztery opowiadania Neila Gaimana: „Szukając dziewczyny”, „Poczucie obcości”, „Czas zamykania” oraz „Karmiący i karmieni”. Buckingham będzie odpowiedzialny nie tylko za stronę graficzną komiksowych historii, ale również za ich scenariusze.

Pochodzące ze zbioru „Dym i lustra” opowiadanie „Poczucie obcości” to opowieść o introwertycznym bankierze przekonanym, że jego genitalia nie należą już do niego i co gorsza starają się przejąć kontrolę nad jego ciałem.

„Karmiący i karmieni” (z tomu „Rzeczy ulotne”) traktuje o związku pomiędzy mężczyzną i starą, wymagającą „specjalnej” diety kobiety.

„Czas zamykania” (pochodzący również ze zbioru „Rzeczy ulotne”) to klasyczna opowieść o duchach inspirowana twórczością M.R. Jamesa i Roberta Aickmana.

Bohaterem „Szukając dziewczyny” jest mężczyzna zafascynowany popularną gwiazdą porno. W miarę upływu lat jego zainteresowanie kobietą nie maleje. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do niego, aktora praktycznie wcale się nie starzeje.

Komiksowe adaptacje wymienionych opowiadań ukażą się w antologii „Likely Storsies”, która ma trafić na rynek w sierpniu dzięki Dark Horse Comics. Wcześniej te historie zostały już zekranizowane w ramach telewizyjnej antologii „Opowieści Neila Gaimana” zrealizowanej na zamówienie telewizji SKY TV (w Polsce emitowało ją HBO).

Źródło: Graphic Policy

%d bloggers like this: