Browse By

„Aquaman” opóźniony

Superprodukcja „Aquaman” wejdzie na ekrany kin nieco później niż pierwotnie zakładano.

Data premiery kolejnego filmu spod szyldu DC Extended Universe została jakiś czas temu wyznaczona na 5 października 2018 roku. Teraz zmieniono ją na znacznie lepszy, z perspektywy amerykańskiego dystrybutora, dzień 21 grudnia 2018 roku. „Aquaman” wejdzie na ekrany kin za oceanem w dniu, w którym wcześniej miała zadebiutować druga część „Avatara”. Data premiery najnowszej superprodukcji Jamesa Camerona została kilka dni temu przesunięta w bliżej nieokreśloną przyszłość.

„Aquaman” będzie opowieścią o Arturze Currym, władcy podwodnego królestwa Atlantydy, synu człowieka i wygnanej z Atlantydy kobiety. W roli tytułowej wystąpi Jason Momoa, któremu na ekranie partnerować będą Nicole Kidman w roli matki głównego bohatera oraz Yahya Abdul-Mateen, który wcieli się w postać groźnego przeciwnika Aquamana o nazwie Czarna Manta. Obok nich w filmie występują m.in. Amber Heard, Willem Dafoe i Patrick Wilson.

Reżyserii „Aquamana” podejmie się James Wan, autor głośnego horroru „Piła”. Jednym z producentów wykonawczych obrazu jest Zack Snyder.

Źródło: Variety

.