Browse By

Aniołki Charliego wg Johna Laymana

John Layman, scenarzysta serii „Chew”, napisze nowe przygody Aniołków Charliego, bohaterek popularnego w latach 70. i 80. serialu telewizyjnego.

Tytułowe „Aniołki Charliego” to trzy atrakcyjne dziewczyny: Kelly Garrett (w serialu odtwarzana przez Jaclyn Smith), Jill Munroe (Farrah Fawcett) i Sabrina Duncan (Kate Jackson), pracownice prywatnej agencji detektywistycznej prowadzonej przez tajemniczego milionera Charliego Townsenda. W każdym odcinku serialu bohaterki rozwiązywały inną zagadkę kryminalną, a jeśli wymagały tego okoliczności, potrafiły również dać w mordę.

Serial realizowany w latach 1976-1981 bił swego czasu rekordy popularności, a w epizodach pojawiło się w nim wiele późniejszych gwiazd kina, m.in.: Kim Basinger, Jamie Lee Curtis, Timothy Dalton, Tommy Lee Jones czy Tom Selleck. W latach 2000 i 2003 produkcja doczekała się adaptacji w formie wyskobudżetowych filmów kinowych zatytułowanych „Aniołki Charliego” oraz „Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość”, w których główne role zagrały Camerin Diaz, Drew Barrymore i Lucy Liu.

Zapowiedziana właśnie seria, będzie pierwszym komiksem poświęconym Aniołkom Charliego. Cykl zapowiadany jest przez wydawnictwo Dynamite jako międzynarodowa przygoda utrzymana w stylistyce lat 70. Za stronę graficzną cyklu odpowiedzialny będzie Joe Eisma, a okładki pierwszego zeszytu narysują Joe Eisma oraz duet złożony z Davida Fincha i Jimmy’ego Reyesa. Premiera już w czerwcu.

„Aniołki Charliego” nie były mrocznym serialem. To była czysta zabawa rozgrywająca się w czasach z natury zabawnych i zamierzam to oddać w swoim scenariuszu. Chcę również przedstawić w komiksie pomysły, które były niemożliwe do zrealizowania za pieniądze jakie w latach 70. przeznaczano na produkcje telewizyjne. Komiksy nie są w tej kwestii ograniczone, zatem spodziewajcie się droższej wersji „Aniołków Charliego”, w której bohaterki dowiedzą egzotyczne miejsca i zajmą się sprawami znacznie większymi i znacznie bardziej ekscytującymi, niż te przedstawione w serialu – mówi John Layman.

Źródło: Previewsworld