Ukazał się właśnie pierwszy zeszyt miniserii „American Psycho” inspirowanej filmem z Christianem Balem w roli głównej. Za oprawę graficzną komiksu odpowiedzialny jest Piotr Kowalski.

Zrealizowany w 2000 roku przez Mary Haron film „American Psycho” jest adaptacją wydanej 9 lat wcześniej powieści Breta Eastona Ellisa. Zarówno książka jak i film na jej podstawie opowiadają historię młodego Amerykanina, Patricka Batemana, który za dnia pracuje jako bankier inwestycyjny na Wall Street, a nocami grasuje po ulicach Nowego Jorku jako seryjny morderca.

Komiks, którego pierwszy zeszyt ukazał się 11 października, ma mieć dwóch narratorów i dwa wątki główne. Pierwszy, osadzony w latach 80., opowie o zabójstwach dokonanych przez Batemana, ale przedstawi je z innej perspektywy. Drugi rozgrywać się będzie współcześnie, a jego bohaterką będzie Charlie Carruthers, która podobnie jak Patrick Bateman przed laty, łączy intensywne życie towarzyskie z morderstwami.

Nazwisko Carruthers nie powinno być obce fanom „American Psycho”. W filmie z 2000 roku takie nazwisko nosił jeden z kolegów Batemana, który – jak się dowiedzieliśmy w finale produkcji – był skrycie zakochany w Patricku. Co więcej, główny bohater romansował z jego dziewczyną Courtney.

„American Psycho” w wersji komiksowej liczyć będzie 4 zeszyty. Scenariusz miniserii napisał Michael Calero. Autorem rysunków jest wspomniany wcześniej Piotr Kowalski, za kolory odpowiada Brad Simpson.

Wydawcą miniserii jest mieszcząca się w Los Angeles oficyna Sumerian. Komiks powstaje we współpracy ze studiem filmowym Pressman Film, dzięki czemu twórcy otrzymali możliwość wykorzystania w kadrach wizerunku Christiana Bale’a.

Leave a Reply