Browse By

Amazon zekranizuje „Lazarusa”!

O planach przeniesienia komiksowej serii „Lazarus” na mały ekran pisałem już w maju. Teraz ogłoszono, że realizację projektu sfinansuje firma Amazon, która od jakiegoś czasu mocno inwestuje we własne produkcje.

Akcja serii, którą sam Rucka opisuje jako połączenie „Ojca chrzestnego” z „Ludzkimi dziećmi”, rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w świecie, w którym władzę sprawują już nie rządy, ale potężne i dysponujące olbrzymi majątkami Rodziny. Nieliczni ludzie dostępują zaszczytu pracy dla Rodzin. Pozostali zostają Odpadami – nic nie znaczącymi istotami ludzkimi, których życie nie przedstawia żadnej wartości.

Każda z Rodzin oprócz armii ma na swoich usługach Łazarza – znakomicie wyszkolonego i wyposażonego w najlepszą broń wojownika obdarzonego mocą zmartwychwstania. 19-letnia Forever jest Łazarzem rodziny Carlyle, a „Lazarus” opowiada jej historię.

Do stworzenia serii Grega Ruckę zainspirował powstały w wyniku finansowego kryzysu Ruch Oburzonych protestujący przeciwko społecznym i ekonomicznym nierównościom współczesnego świata. Ruch, który po raz pierwszy pojawił się na nowojorskiej Wall Street we wrześniu 2011 roku, szybko zdobył popularność na całym świecie, a protesty Oburzonych do dziś odbyły się w ponad 80 krajach. – Zadałem sobie pytanie jak wyglądałby świat, gdyby większość majątku spoczywało nie w rękach 1% naszego społeczeństwa, ale 0,00001%? Co stałoby się gdyby władza i pieniądze stały się ograniczone do bardzo niewielkiej liczby osób – wyjaśnia genezę pomysłu „Lazarusa” autor. [cyt za onet.pl]

Producentami wykonawczymi „Lazarusa” będą Greg Rucka i Michael Lark. Nie wiadomo na razie kto napisze scenariusz serialu ani kto podejmie się jego reżyserii.

Zapoczątkowana w 2013 roku seria „Lazarus” doczekała się już publikowanego właśnie spin-offa zatytułowanego „Lazarus X+66” (ukazały się już trzy z zaplanowanych sześciu zeszytów miniserii), a niebawem w sklepach powinna pojawić się przygotowana na podstawie komiksu gra RPG.

Amazon zdradził, że pracuje obecnie nad 67 różnymi serialami oraz 20 filmami pełnometrażowymi. Gigant zamierza zekranizować m.in. znakomitą powieść Neala Stephensona „Zamieć” oraz najgłośniejszą książkę Larry’ego Nivena „Pierścień” będącą pierwszą częścią cyklu „Opowieści ze znanego kosmosu”.

Źródło: Variety

%d bloggers like this: