Browse By

Alex Meraz gwiazdą „Skalpu”

Alex Meraz, aktor znany z ról w superprodukcji „Legion samobójców” i niezależnym horrorze „Bone Tomahawk”, wcieli się w postać Dashiela Złego Konia w serialowej adaptacji komiksowej serii „Skalp”.

Prawa do ekranizacji cyklu Jasona Aarona i R.M. Guery rok temu kupiła stacja WGN America. Kilka dni temu ogłoszono, że produkcji skierowano odcinek pilotażowy serialu. Obom Alexa Meraza zobaczymy w nim Lily Gladstone, która wcieli się w postać Carole, córki wodza Czerwonego Kruka.

Wydawana w latach 2007-2012 w ramach imprintu Vertigo seria to mroczna opowieść kryminalna okrzyknięta przez krytyków mianem „Rodziny Soprano w indiańskim rezerwacie”. Jej bohaterem jest Dashiel Zły Koń, Indianin ze szczepu Dakotów, kilkanaście lat temu opuścił rodzinny rezerwat Prairie Rose przysięgając sobie, że nigdy więcej jego noga w nim nie postanie. Teraz jednak wraca. W rezerwacie, w którym średni dochód na rodzinę wynosi 3000 dolarów rocznie, a wskaźniki alkoholizmu są najwyższe w kraju, zostaje członkiem plemiennej policji bezwzględnie wykonującym swoje obowiązki. Jednak Dashiel skrywa pewną tajemnicę. W rzeczywistości jest tajnym agentem FBI, a jego celem jest przeprowadzenie śledztwa w sprawie brutalnego morderstwa sprzed lat. Głównym podejrzanym jest rządzący twardą ręką rezerwatem wódz Lincoln Czerwony Kruk – niegdyś radykalny aktywista na rzecz praw Indian, a obecnie lokalny gangster przygotowujący się do otwarcia kosztującego 97 milionów dolarów kasyna. (cyt za onet.pl)

« z 2 »

Scenariusz odcinka pilotażowego napisał Doug Jung, autor fabuły ubiegłorocznej superprodukcji „Star Trek: W nieznane”. Projekt wyreżyserują Bilall Fallah i Adil El Arbi.

Seria „Skalp” ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont. W sklepach pojawił się właśnie jej czwarty, przedostatni tom.

Źródło: Deadline

.

%d bloggers like this: