Browse By

Affleck rezygnuje z reżyserii Batmana

Ben Affleck zrezygnował z reżyserii filmu „The Batman”. Gwiazdor pozostanie jednak jego producentem oraz odtwórcą tytułowej roli.

Decyzja Afflecka nie jest zaskoczeniem. Aktor już od dłuższego czasu z dużym dystansem wypowiadał się na temat filmu. W specjalnym oświadczeniu gwiazdor i studio zapewniają, że rezygnacja Afflecka związana jest z jego troską o film. Rozpoczęły się już poszukiwania kandydatów na stanowisko reżysera projektu. Nieoficjalnie mówi się, że największym zainteresowaniem producentów cieszy się Matt Reeves, twórca zapowiedzianej na tegoroczne lato „Wojny o planetę małp”.

Bena Afflecka jeszcze przez długi czas oglądać będziemy w roli Batmana. Aktor pojawi się w „Justice League” Zacka Snydera, a latem tego roku miał rozpocząć zdjęcia właśnie do „The Batman”, filmu, do którego wspólnie z Geoffem Johnsem napisał również scenariusz.

Przyznaję, że z perspektywy rozczarowania jakim okazało się „Batman v Superman” rozumiem decyzję Afflecka. Jednak nie jestem z niej zadowolony. Liczyłem, że gwiazdor takiego kalibru jak Affleck, z niekwestionowanymi sukcesami reżyserskimi na koncie, byłby w stanie przeciwstawić odpowiedzialnemu w Warnerze za komiksowe superprodukcje Zackowi Snyderowi i wprowadzić filmową opowieść o Mrocznym Rycerzu na nowe tory. Tory, w których fabuła i bohaterowie są ważniejsi od monumentalnych scen akcji przeładowanych efektami specjalnymi. 

Źródło: Variety

.

%d bloggers like this: