Browse By

Adam Hughes rysuje Hellboya!

Zdobywca nagrody Eisnera Adam Hughes, jeden z najlepszych amerykańskich rysowników, spróbuje swoich sił przy tworzeniu kolejnych przygód Hellboya.

Hughes będzie odpowiedzialny za stronę graficzną jednozeszytowej historii „Hellboy: Krampusnacht”, do której scenariusz napisał sam Mike Mignola. Będzie to już trzeci świąteczny numer „Hellboya” w historii serii, ale pierwszy, który nie będzie antologią, a pełnoprawną (choć krótką) opowieścią.

Szczegóły na temat fabuły komiksu nie są jeszcze znane. W wywiadach Mike Mignola zdradził, że historia jaką napisał chodziła mu po głowie od wielu lat, a Hellboy spotka w niej diabelską wersję Świętego Mikołaja. Premiera komiksu już 20 grudnia.

Adam Hughes znany jest w Polsce jedynie z opublikowanej w ramach cyklu „Strażnicy: Poczatek” historii poświęconej Doktorowi Manhattanowi, tymczasem za oceanem uznawany jest za jedną z największych gwiazd komiksu. Pierwsza prace opublikował jeszcze w latach 80., a w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej kariery rysował dla Marvela, DC, Dark Horse Comics, Image Comics, Wildstorm i America’s Best Comics. Hughes słynie z niezwykle szczegółowych grafik, których przygotowanie zajmuje wiele czasu. Z tego też powodu specjalizuje się w tworzeniu miniserii, okładek i jednozeszytowych historii takich jak „Hellboy: Krampusnacht”.

 

Źródło: CBR

%d bloggers like this: